Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    21°C
6. Ultramaraton Powstańca za nami

Prawie 500 zawodników w niedzielny poranek stanęło na starcie biegu, zorganizowanego na terenie gminy Wieliszew, który w tym roku odbył się pod specjalnym nadzorem.

I tym razem z samego rana żołnierze uroczyście wciągnęli flagę na maszt, by wspólnie odśpiewać Hymn Polski i uczcić minuta ciszy bohaterów Powstania Warszawskiego. Wójt Paweł Kownacki, który również, jak co roku stanął na starcie biegu przywitał uczestników. Tym razem z racji obostrzeń odbyły się dwa starty honorowe, w którym pobiegli zawodnicy indywidualni i sztafety. Do pokonania jak co roku mieli 63 kilometry.

Jak co roku, społeczność wieliszewska wspierała uczestników, kibicując, organizując punkty z wodą, z jedzeniem.

Wymagająca trasa, upał dały się we znaki biegającym. Zmęczeni i szczęśliwi dobiegali do mety. Jako pierwszy po raz kolejny najszybciej dotarł do niej Piotr Stachyra z Głogowa. Na kilku żelach i izotonikach pokonał trasę w 4.30 minut i 28 sekund. Wśród kobiet zwyciężyła ultramaratonka, mieszkanka Wieliszewa i ambasadorka biegu Patrycja Bereznowska. Tydzień po wygraniu ultramaratonu w Portugalii dobiegła do mety z czasem 05:18:21.

Kolejne miejsca na podium wśród mężczyzn zajęli: Andrzej Radzikowski z Czosnowa i Sławomir Rusak z Radomia. Wśród pań, tuz za Patrycją uplasowały się: Joanna Hass-Kalita z Kobyłki i Monika Grabarczyk z Daszewic.

Ta edycja była nie tylko inna z powodu obostrzeń w trakcie biegu.

W trakcie imprezy odbył się ślub biegaczy, którego udzielił biegający i biegnący 6. Ultramaraton Powstańca wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki. Młoda para – Joanna Gałacka i Janusz Widłak powiedzieli sobie tak chwilę po pokonaniu 63 kilometrów.

 

ultra

 

Wspaniale, że w tym covidowym czasie udało się Wam przyjechać, dostosować się, zaakceptować i przebiec bieg pod specjalnym nadzorem. 

Dziękujemy i gratulujemy Wam – Biegaczom jak i naszym Partnerom, dzięki którym mogliśmy zorganizować imprezę.

 

Bieg nie odbył by się bez społeczności wieliszewskiej. Dziękujemy wszystkim sołtysom i sołectwom z terenu gminy, którzy pomogli zorganizować punkty historyczne, regeneracyjne. Michałów-Reginów, Łajski, Krubin, Kałuszyn, Poddębie, Topolina, Skrzeszew, Wieliszew, Olszewnica Nowa, Olszewnica Stara, Janówek Pierwszy, Góra, Sikory, Komornica, Stowarzyszenie Miłośników Fortu XVII B w Janówku Pierwszym. To ONI dawali Wam wsparcie, kibicowali, chłodzili wodą, domowymi izotonikami, wszelkimi słodkościami.

To oni stworzyli klimat patriotycznego biegu.

Dziękujemy również Strażakom z OSP z terenu całej gminy, którzy oznakowali trasę, pilnowali jej i dzięki nim się nie mogliście zgubić.

Organizator: Gmina Wieliszew

Współorganizator: Powiat Legionowski 

Partnerzy:

Dzięki żołnierzom z 32. Dywizjonu Rakietowego OP w Olszewnicy Starej mogliście wczuć się w klimat i zdobywać kolejne punkty historyczne i kontrolne. Dziękujemy Panowie za te kilka godzin spędzonych w upale.

Firma POLONUS zapewniła Wam wycieczkę krajoznawczą po Gminie Wieliszew – dowoziła i odbierała z punktów zmian.

Dzięki Nadleśnictwu  Jabłonna mieliście możliwość poznać nasze piękne lasy,  chyba wydali nawet rozporządzenie komarom, by delikatnie odpuściły J.

O naszym biegu pisała i  napisze Wspólnota Pismo Samorządu Terytorialnego, która objęła patronat medialny nad nasza imprezą, a jej przedstawiciele zmierzyli się nawet z dystansem.

Waszymi mięśniami po biegu zajęli się fizjoterapeuci z  PRO-REH rehabilitacja i Fizjoterapia. Dziękujemy za ból i masaże, które stawiają na nogi każdego sportowca.

Fundacja Kierunek – Ultra przyjechała do nas aż z Suwałk, wspierała, biegła i ufundowała nagrody w postaci voucherów na swój bieg UltraHańcza.

Dzięki wsparciu Ad Republic najlepsi mogli cieszyć się nagrodami miedzy innymi od Garmina.

O badanie Waszych stóp i pokazanie świetnych produktów, takich jak  skarpety regeneracyjne, szoty  z wiśni, buraka, odpowiednia suplementacja zadbała firma WERON, która również ufundowała nagrody.

O nagrody zadbał również nasz partner z Suwalszczyzny Krzywe Dechy, który zachwycił swoimi produktami z duszą.

Firma Food Care zadbała byście na każdym punkcie, jak i na mecie byli odpowiednio nawodnieni, przekazując izotoniki, musy i napoje energetyczne.

TBS Wieliszew

DO ZOBACZENIA ZA ROK – w tym pięknym gronie naszych Partnerów, Sponsorów i Organizatorów.

 

GALERIA ZDJĘĆ

21-09-2020
Sprzedaż biletów miesięcznych na linie L9, L10 i…
18-09-2020
Zmiany w kursowaniu linii L34
16-09-2020
Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Wieliszew…
16-09-2020
Stan-up "THE BEST OF MARCIN ZBIGNIEW…