Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, pochmurno z przejaśnieniami
    pochmurno z przejaśnieniami
    5°C
Ankietę można wypełnić jeszcze do 20 listopada 2020 r.

piece

 

Szanowni Państwo,

Zgodnie z nowo przyjętym Programem ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego uchwalonym w dniu 8 września 2020 r. przez Sejmik Województwa Mazowieckiego (Uchwała Nr 115/20) wszystkie samorządy gminne z terenu województwa zobowiązane są do wykonania inwentaryzacji źródeł niskiej emisji (instalacji wytwarzania ciepła wykorzystywanego do celów grzewczych i przygotowania ciepłej wody użytkowej w budynkach).

Inwentaryzacja ma na celu określenie skali problemu, tj. liczby budynków, które ogrzewane są tzw. kopciuchami. Działania te pozwolą również na opracowanie długoterminowego planu udzielania dotacji dla mieszkańców na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła.

Inwentaryzacja jest to jeden z pierwszych kroków do poprawy jakości powietrza, jakże ważnego w dzisiejszych czasach.

Wypełnienie ankiety jest obowiązkowe natomiast podanie imienia, nazwisko czy numeru telefonu jest opcjonalne - ważne jest abyśmy mogli zebrać informacje dotyczące źródła ciepła w Państwa budynkach.

Niestety nie polepszymy jakości powietrza bez przeprowadzenia żadnych działań.

Od 2018 roku udzielamy dotacji na wymianę pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła, jednak abyśmy mogli zaplanować dalsze działania musimy również wiedzieć ile pieców na terenie naszej Gminy należy wymienić.  Zachęcamy do wypełnienia ankiety."

Joanna Maj

p.o. kierownika Referatu Ochrony Środowiska

 

Więcej informacji dotyczących przeprowadzanej inwentaryzacji źródeł ciepła w gminie Wieliszew można znaleźć w artykule: http://www.wieliszew.pl/news/zapraszamy-do-udzialu-w-obowiazkowej-ankiecie

 

 

s1

 

 

s11

 

 

s2

 

 

s3

 

 

s4

 

23-11-2020
Prosimy o kontakt telefoniczny
23-11-2020
Sprzedaż biletów na grudzień
20-11-2020
Konsultacje potrwają do 18 grudnia 2020 r.
19-11-2020
Konkurs dla uczniów klas 6,7 i 8 oraz szkół…