Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    22°C
Nowe zasady bezpieczeństwa w czasie epidemii

W poniedziałek 18 maja wprowadzony został III (przedostatni) etap rozmrażania gospodarki związany z pandemią koronawirusa. Aktualny, szczegółowy wykaz  zasad funkcjonowania instytucji i przedsiębiorstw można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia

 

Poniżej kilka najistotniejszych zmian:

 

Sport

Wznowiona jest działalność sal i hal sportowych. Liczbę osób mogących przebywać na ich terenie podczas treningu  uzależniono od rozmiarów i możliwości technicznych obiektu. Dotyczy to również boisk zewnętrznych, które otwarto już 4 maja. Niedostępne pozostają znajdujące się wewnątrz budynków szatnie i pomieszczenia sanitarne (oprócz WC). Przed zaplanowaniem treningu zachęcamy do uprzedniego kontaktu telefonicznego z pracownikami obiektu sportowego (ich lista znajduje się na stronie http://www.wieliszew.pl/page/sport-i-turystyka).

 

Komunikacja 

Wzrosła liczba osób mogących przemieszczać się transportem publicznym. Wcześniej była to połowa miejsc siedzących, aktualnie jest to 30% miejsc siedzących i stojących (przy czym połowa miejsc siedzących powinna zostać pusta). Dodatkowo Koleje Mazowieckie przywróciły kursowanie części pociągów wstrzymanych na czas pandemii. Aktualne rozkłady jazdy można znaleźć na stronach: mazowieckie.com.pl oraz wtp.waw.pl.

 

Lokale usługowe, gastronomiczne i kościoły

Przywrócono możliwość korzystania z usług zakładów fryzjerskim i kosmetycznych, a także ze stacjonarnej działalności lokali gastronomicznych (zarówno w budynkach jak i ogródkach restauracyjnych). Zmniejszone zostały też restrykcje dotyczące miejsc kultu religijnego - od 17 maja na jednego uczestnika musi przypadać 10m2 powierzchni. 

 

05-06-2020
Plenerowe miejsca rekreacji zostaną odkażone i…
04-06-2020
Bezpłatne konsultacje psychologiczne dla…
04-06-2020
Posiedzenie Komisji Rewizyjnej
03-06-2020
Konkurs fotograficzny Powiatowej Instytucji…