• Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    16°C
W podskokach po zwycięstwo - relacja z 6. Półmaratonu Zegrzyńskiego

Pobiegnę tak, by wygrać i się nie zmęczyć – tuz przed startem powiedział Piotr Łobodziński Towerrunner utytułowany biegacz ( między innymi wielokrotny Mistrz Polski i Świata w biegu po schodach)  jak powiedział tak zrobił. Wygrał i chyba się nawet nie zmęczył, bo na finiszu miał jeszcze siłę zrobić gwiazdę.

ddd

Po zwycięstwo ze sobą i po medal w 6. Półmaratonie Zegrzyńskim, organizowanym przez Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego 20 maja  pobiegło prawie 250 osób. Przy pięknej aurze biegacze wystartowali z samego rana z Serocka, by po malowniczych 21 kilometrach, wiodących wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego, finiszować  na mecie nad Jeziorem Wieliszewskim.

ddd

Spoceni, zmęczeni ale z uśmiechem na ustach, witani przez kibiców, uczestnicy odbierali medale z rąk Andrzeja Olechowskiego - Przewodniczącego Zgromadzenia Związku Gmin Zalewu Zegrzyńskiego. W miasteczku na uczestników czekał pyszny makaron, ciasto drożdżowe, krówki i auta od Toyoty, do których można było wsiąść, zrobić zdjęcie i pomarzyć o tym, jak to jest się nią przejechać. Na pewno pojeździć nią przez cały weekend będą mieli okazję: biegacz i biegaczka, którzy zajęli drugie miejsce OPEN. TOYOTA W&J WIŚNIEWSKI Warszawa Izabelin, jako sponsor ufundowała nagrodę w postaci zatankowanego auta na weekend o wartości 800 złotych.

Fundatorem nagrody głównej po 2000 zł w kategorii OPEN dla najszybszej biegaczki i biegacza były Wojskowe Zakłady Łączności NR 1 w Zegrzu Południowym, a podczas dekoracji wręczył je członek zarządu WZŁ-1 S.A. Maciej Więckowski.  Nagrodę za trzecie miejsca w wysokości 500 złotych  ufundował Związek Gmin Zalewu Zegrzyńskiego.

ddd

Każdy biegacz, który zajął zdobył pudło, czy to OPEN, czy w swojej kategorii otrzymał statuetkę w postaci pięknych roślin ogrodowych.