16°C
Konrad Burawski Mistrzem Polski 2022 w kolarstwie torowym

Konrad Burawski Mistrzem Polski 2022

ggg

Mieszkaniec Skrzeszewa i stypendysta Gminy Wieliszew oraz Towarzystwa Budownictwa Społecznego Wieliszew w majowy weekend (21-23 maja) brał udział  w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w kolarstwie torowym „konkurencje olimpijskie”.

W trakcie tych zawodów Konrad startował w dwóch konkurencjach. W sprincie indywidualnym oraz kerin. W eliminacjach do sprintu nasz reprezentant zajął pierwsze miejsce. W trakcie współzawodnictwa eliminował po kolei swoich konkurentów docierając do finału. W trakcie biegu o złoto ścigał się trzykrotnie. W pierwszym biegu wygrał ze swoim konkurentem. Natomiast dwa kolejne z nim biegi przegrał, w efekcie czego zajął II miejsce.

hh

Swoje dobre przygotowanie pokazał w Kerinie tj. jazdą za derną (motorowerem, który dyktuje tempo jadących za nim kolarzy do około 50 km/h a następnie opuszcza tor dając kolarzom możliwość ścigania się – kto pierwszy na metę). Po pierwszym biegu eliminacyjnym Konrad zakwalifikował się do finału grupy A czym zapewnił sobie możliwość walki o medal. W trakcie biegu finałowego nie dał żadnych szans swoim konkurentom i ze znaczną przewagą zameldował się na linii mety zostając tym samy Młodzieżowym Mistrzem Polski na sezon 2022/2023 .

jh

Konrad Burawski pokazał swoją wysoka formę w kategorii Orlika, ale należy przypomnieć że będąc Juniorem w roku 2020 we Włoszech brał udział w Mistrzostwach Europy Juniorów, gdzie został Vice Mistrzem Europy w sprincie indywidualnym i drużynowym. Obecnie Konrad trenuje w Pruszkowie z dużo starszymi kolegami, gdyż został  powołany do Kadry Narodowej Elity, gdzie pod okiem trenera Igora Krymskiego przygotowuje się do reprezentowania kraju w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy, które w tym roku odbywać się będą w Portugalii.