Wieliszewski Crossing - Wiosna - relacja z Krubina

Wietrznie rozkwitli na sportowo

"Niby miało być płasko, niby miało być łatwo ale organizatorzy i pogoda znowu się postarali, by wcale łatwo nie było. Oczywiście jak zawsze było wspaniale" - tak swój udział w wiosennej edycji Wieliszewskiego Crossingu podsumowała Kasia.

gfg

Krubińskie łąki, na których hulał wiatr, las z podbiegami i korzeniami dal się we znaki zarówno kolarzom, jak i biegaczom, którzy 10 kwietnia stawili się na starcie zawodów.

Przed nimi  swoją rywalizację rozpoczęli najmłodsi zawodnicy - najpierw pojechali rowerami, a potem pobiegli w swoich kategoriach wiekowych. Na najszybszych czekały statuetki i książki.

jj

NA DWÓCH KÓŁKACH POD WIATR

Gdy Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki wręczał nagrody dzieciom, na trasie byli już amatorzy dwóch kółek, którzy mieli zadanie w jak najszybszym czasie pokonać dwa okrążenia, czyli 20 kilometrów z haczykiem.  Satysfakcja na mecie z pokonania trasy była chyba mocniejsza niż wiejący wiatr.

ddd

Najszybszym kolarzem z czasem 53 minuty i 55 sekund okazał się pomysłodawca tej arcyciekawej trasy -  Artur Sienkiewicz z Wieliszew Heron Team, tuż za nim z półtorej minutową stratą linię mety pokonał Mariusz Ugniewski z Timbud Team. Trzecie miejsce przypadło Sławomirowi Kąkolowi również z mocnego zespołu Timbud Team.

hhh

Wśród kobiet najszybciej z wiatrem poradziła sobie Skarbnik Gminy Wieliszew Magdalena Sobczak z Wieliszew Heron Team. Kolejne już zwycięstwo wywalczyła w czasie 1 godziny i 4 minut. Ponad 10 minut później na mecie pojawiła się Małgorzata Knapczyk, a tuz za nią Maja Brzezińska z Warszawski Klub Kolarski z czasem 1 godzina i 17 minut.

ggg

BIEGOWE SEKUNDY

Najszybszemu biegaczowi - Tomaszowi Korzeniowskiemu z Yulo Run Team Siedlce  pokonanie 10 kilometrowej trasy zajęło 42 minuty i 5 sekund. Zaledwie 6 sekund po nim na metę wpadł Łukasz Zembrzycki z MKS BS Płońsk, a trzy sekundy po Łukaszu finiszował Robert Kamela.

hh

Zaledwie sekundy decydowały również o wygranej w kategorii pań. Tu również zadecydowało magiczne 6 sekund. Z taką przewagą, jako pierwsza linię mety pokonała Patrycja Bereznowska z Wieliszew Heron Team. Czas 48 minut i 49 sekund dal jej zwycięstwo. Tuż za nią była Joanna Bieniek-Ugniewska z Sunfit Studio, a trzecia dobiegła Klaudia Krajewska reprezentująca Bieganie po 40-ce.

jjj

DUATHLON

Wieliszewski Crossing pozwala nie tylko wybrać rodzaj aktywności ale również sprawdzić się  jednocześnie - w jeździe i w biegu. Śmiałkowie, którzy brali udział w duathlonie mieli do pokonania najpierw 20 kilometrów trasy rowerowej, by po chwili przebiec 10 kilometrów. Najszybszymi w tej kategorii byli: Artur Sienkiewicz z WHT, który w godzinę i 43 minuty przejechał i przebiegł trasę. Za nim po zliczeniu czasów uplasował się Michał Suchański (godzina 47 minut) , a stawkę zamknął Sławomir Kąkol z Timbud Team z łącznym czasem godzina i 47 minut.

jj

Wśród kobiet z ogromna przewagą  triumfowała Magdalena Sobczak z WHT, której pokonanie obu tras zajęło 2 godziny i 5 minut, tuż za nią uplasowała się Magdalena Sobesto z Exteam z czasem 2 godziny i 38 minut.

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

jj

Podczas niedzielnej  imprezy sportowej można było wesprzeć Ukrainę i Ukraińców przebywających na terenie Gminy Wieliszew. W biurze zawodów odbywała się zbiórka publiczna - Solidarni z Ukrainą. Każdy mógł wrzucić do puszki dowolną kwotę i pomóc naszym sąsiadom. Na miejscu prowadzona była tez akcja #adoptujpluszaka, która cieszyła się wielkim powodzeniem. Czy dzieci, czy dorośli wybierali sobie maskotkę i wrzucając symboliczną kwotę - również przyczynili  się do wsparcia zbiórki.

UKRAIŃSKA MŁODZIEŻ W BIEGU

Wśród startujących zawodników pojawiła się również  reprezentacja ukraińska, która znalazła schronienie w Komornicy. Najmłodszy z nich 9-letni Albert Uchenko wziął udział w biegach dziecięcych, a  Artem, Aslan, Ruslan, Misha i Daniel wystartowali na 10 kilometrów. Wszyscy chłopcy dobiegli do mety i otrzymali pamiątkowe medale, a Daniel Davidchenko zajął trzecie miejsce w kategorii wiekowej 16-20 lat i odebrał piękną statuetkę.

hhh

Wiosenna edycja mimo, że wietrzna pozwoliła rozkwitnąć nie tylko pączkom na krzewach i drzewach na trasie ale również sportowcom amatorom, którzy stanęli na starcie Wieliszewskiego Crossingu. Następna szansa na sportowe emocje już 26 czerwca. Tym razem w letniej aurze spotykamy się w Skrzeszewie.