Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, słabe opady deszczu
    słabe opady deszczu
    28°C
Festiwal: Muzyki, Atrakcji, Smaków

Festiwal smaku, festiwal muzyki, festiwal atrakcji, festiwal emocji czyli Święto Gminy Wieliszew 2022

Solidarni. Zawsze Razem pod takim hasłem 4 czerwca odbędzie  się Święto Gminy Wieliszew.

Po pandemicznej przerwie wracamy do starej formuły naszego święta z paradą mieszkańców – zaznacza wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki - chcemy być widoczni, by pokazać, że pandemia nie zgasiła w naszej społeczności poczucia wspólnoty, a tocząca się wojna w Ukrainie pokazała jeszcze większą solidarność. 

Impreza rozpocznie się w Parku Świętojańskim o godz. 14:30 paradą lokalnych szkół, przedszkoli, stowarzyszeń, sołectw i mieszkańców. W tym roku przemarsz tematycznie będzie nawiązywał do hasła: Solidarni. Zawsze razem. Trzeba będzie się wykazać nie lada kreatywnością, aby iść w paradzie ulicami Wieliszewa. O 15:00 rozpocznie się oficjalnie Święto Gminy Wieliszew. Podczas niego na scenie zaprezentują się lokalni artyści związani z sekcją Ośrodka Kultury w Wieliszewie oraz zespół ZTL Promyki.

O 17:30 na scenę wejdzie zespół Sky Truck, który rozgrzeje publiczność przed koncertami gwiazd Kwiatu Jabłoni (19:30) i Agnieszki Chylińskiej  (21:00).

Poza sceną mieszkańcy będą mogli wziąć udział w prawdziwym festiwalu smaków. Stoiska  sołectw ze znakomitymi daniami, których będzie można skosztować, czy Food Trucki z potrawami z różnych stron świata. Na najmłodszych czekają dmuchańce, piknik ekologiczny i wiele innych atrakcji.

W tym roku mieszkańcy Wieliszewa i okolic świętować będą  już od piątku 3 czerwca.  Wówczas przy hali w Wieliszewie rozpocznie się Festiwal Food Trucków, a o 21:30 3 czerwca w kinie plenerowym wyświetlany zostanie film „Dżentelmeni”.

 

plakat

16-08-2022
Dla studentów i pracowników uczelni
12-08-2022
Komisja Zdrowia, Pomocy Społecznej i Ekologii
09-08-2022
Zakaz kapieli przy osiedlu 600-lecia w…
09-08-2022
Sprzedaż biletów miesięcznych na wrzesień