Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie duże
    zachmurzenie duże
    17°C
Finał Wieliszewskiego Crossingu - Wieliszew 2022

18 września w typowo jesiennej aurze na terenie boiska przy hali sportowej w Wieliszewie  stawiło się wiele młodszych i starszych sportowców, by w swoich kategoriach i swoich dyscyplinach powalczyć o medale, statuetki i ciasto drożdżowe na mecie.

fff

Z samego rana zmagania rozpoczęły dzieci. Niezbyt przychylna aura nie powstrzymała ich od stawienia się na starcie i przebiegnięcia lub/i przejechania poszczególnych dystansów. Rodzice zdarli gardła kibicując swoim pociechom, a te z uśmiechami i z zacięciem na twarzach docierały do mety.    

ff

Kiedy wszyscy najmłodsi odebrali medale, na starcie na swoich wyregulowanych jednośladach stawili się kolarze, by w skupieniu ruszyć na dwie pętle.   

Najszybciej pokonał je pomysłodawca trasy, reprezentant Wieliszew Heron Team Artur Sienkiewicz, za nim linię mety przejechał Paweł Stępień z Bike Fun Legionowo, a trzeci dojechał Sławomir Kąkol z Timbud Team.

jj

Wśród kolarek niekwestionowaną liderką została Magdalena Sobczak z Wieliszew Heron Team, druga dojechała Anna Magoń z Bike Fun Legionowo, a jako trzecia Aleksandra Fijałkowska z Bestii OCR Legionowo.

jj

Niektórym kolarzom było mało i zaraz po przejechaniu 26 kilometrów zmieniali ubrania, buty, rzucali rowery i wraz z innymi biegaczami pokonywali trasę – tym razem na własnych nogach.

Ci zaś, którzy wybrali tylko rywalizację rowerową mogli po odebraniu medali odpocząć, wypić ciepłą herbatę, zjeść makaron i delektować się legendarnym ciastem drożdżowym.

jjj

Gdy jedni w hali sportowej popijali ciepłą herbatkę, inni właśnie dobiegali do mety.

Jako pierwszy około 13 kilometrową, wymagającą trasę biegową pokonał Robert Kamela z Leśnych Szych, za nim na metę wbiegł Tomasz Korzeniowski reprezentujący Yulo Run Team Siedlce,  trzeci był olimpijczyk Adrian Błocki z Bestii OCR Legionowo. Z pań jako pierwsza dobiegła Klaudia Krajewska z Legionowa, za nią pojawiła się Julia Nikołajuk z Nowego Dworu Mazowieckiego, a trzecia linie mety pokonała Marta Bartykowska z Bestii OCR Legionowo.

hhh

Klasyfikacja zawodników, którzy zdecydowali się wziąć udział zarówno w zawodach biegowych, jak i rowerowych przedstawia się następująco. Artur Sienkiewicz - Wieliszew Heron Team, Sławomir Kąkol - Timbud Team, Maciej Wieczorek – Wieliszew Heron Team. Klasyfikacja w duathlonie kobiet przedstawia się następująco: Magdalena Sobczak - Wieliszew Heron Team, Anna Magoń - Bike Fun Legionowo, Julia Iwańska – Iwasport.

hhh

Jesienne zawody były czwartą odsłona cyklu Wieliszewskiego Crossingu. Każdy z uczestników, biorąc udział w poprzednich edycjach w tym roku mógł zebrać 4 medale – odpowiednio zima, wiosna, lato, jesień. Wrześniowe zawody stały się zatem podsumowaniem wszystkich sportowych pór roku i zostali wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach w klasyfikacji generalnej.

Poniżej wyniki:

Bieg Kobiety

Klaudia Krajewska

Julia Nikołajuk

Marta Bartykowska

Bieg Mężczyźni

Robert Kamela

Tomasz Korzeniowski

Łukasz Zembrzuski

 

MTB Kobiety

Magdalena Sobczak

Anna Magoń

Katarzyna Strumnik

MTB Mężczyźni

Artur Sienkiewicz

Mariusz Ugniewski

Sławomir Kąkol

 

Duathlon Kobiety

Magdalena Sobczak

Anna Magoń

Katarzyna Strumnik

Duathlon Mężczyźni

Artur Sienkiewicz

Sławomir Kąkol

Maciej Wieczorek

Klasyfikacja drużynowa MTB

Wieliszew Heron Team

Timbud Team

Bike Fun Legionowo

Klasyfikacja drużynowa Bieg

Bestie OCR Legionowo

Wieliszew Heron Team

Bravehearts Legionowo

Pełne wyniki: https://my.raceresult.com/192288/

Pełna galeria zdjęć:https://www.facebook.com/media/set/?set=a.617018799797988&type=3

 

05-10-2022
Zaproszenie dla lokalnych przedsiębiorców na…
05-10-2022
Informacja dotycząca profilaktyki jodowej
03-10-2022
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
30-09-2022
Utrudnienia potrwają przez 2 tygodnie