Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, śnieg
    śnieg
    3°C
II etap konsultacji dla inwestycji CPK

W związku z trwającym, do 31 grudnia 2020 r., II etapem konsultacji społecznych dotyczących projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL) wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko.

Podczas sesji Rady Gminy Wieliszew w dniu 29 grudnia 2020 r. wieliszewscy radni, na wniosek Wójta Gminy Wieliszew, przyjęli stanowisko w sprawie projektu Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego wraz z Prognozą oddziaływania na środowisko obejmującego odcinek Warszawa Wschodnia – Nasielsk/Kątne/Świercze na terenie Gminy Wieliszew.

Rada Gminy Wieliszew:

- apeluje do organów odpowiedzialnych za ambitny projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego o ponowną wnikliwą analizę niezbędności realizacji wskazanych dotychczas planów przebiegu linii kolejowej nr 20 w kierunku Olsztyna przez teren Powiatu Legionowskiego i Gminy Wieliszew, z przyczyn (w tym środowiskowych) wskazanych w uzasadnieniu do niniejszego stanowiska.

- apeluje o wnikliwe przeanalizowanie propozycji przebiegu linii kolejowej po terenie Gminy Wieliszew wyrażonej w stanowisku Rady Gminy Wieliszew nr 2/202 z 25.02.2020 r. Propozycja przebiega w zachodniej części przedstawionego studium korytarza i rodzi najmniejsze koszty społeczne, środowiskowe i infrastrukturalne.

 

05-03-2021
Praca urzędu podczas epidemii
05-03-2021
Rozlicz PIT w Gminie Wieliszew
02-03-2021
Już za miesiąc spis powszechny!
26-02-2021
Komisja Oświaty, Kultury i Sportu