Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, słabe opady deszczu
    słabe opady deszczu
    26°C
Piknik dla Patryka - fotorelacja

W sobotnie popołudnie Park Świętojański w Wieliszewie zapełnił się ludźmi dobrej woli. Od 16:00 do późnych godzin wieczornych trwał ekopiknik charytatywny dla Patryka: TrzyMAJ z Patrykiem.

Podczas wydarzenia mieszkańcy mogli wesprzeć zbiórkę i wziąć udział w wielu atrakcjach zorganizowanych przez gminę Wieliszew i partnerów.               

Dopisała pogoda i szczodrość ludzi. Udało się zebrać 33 685 złotych i 64 grosze.  

Patryk Salwin  - mieszkaniec Wieliszewa w styczniu tego roku zachorował na nowotwór żołądka z przerzutami do wątroby. Życie 26-latka i jego rodziny przewróciło się do góry nogami. Leczenie młodego mężczyzny jest bardzo wyczerpujące i kosztowne. 

Sportowcy na początku wzięli udział w ekospacerze, pod wodzą Wójta Gminy Wieliszew Pawła Kownackiego, który na specjalne życzenie opowiadał t zgromadzonym o historii Wieliszewa. Po spacerze ultramaratonka Patrycja Bereznowska poprowadziła rozgrzewkę przed "Ekobiegiem – spal kalorie – nie śmiecia", zorganizowanym przez Kałuszyńskie Koło Gospodyń Wiejskich Kałuszyńskie Smaki. Biegacze przebiegli pięciokilometrową trasę i w nagrodę otrzymali piękne medale ufundowane przez firmę RETRO. Po biegaczach na trasę wyruszyli amatorzy nordic walking pod wodzą Dariusza Świstka.

Gdy biegacze i chodziarze pokonywali kolejne metry, w Parku Świętojańskim wiele się działo. Na boisku do siatkówki plażowej trwał zacięty turniej, zorganizowany przez Tomasza Kuczkę, nad jeziorem czekały kajaki, które zapewniło OSP Wieliszew.

Dzieci brały udział w konkursach organizowanych przez lokalne przedszkola. Malowanie buziek, bańki mydlane, wata cukrowa, lemoniada, babeczki, zabawy i gry – to wszystko czekało na najmłodszych uczestników.

Amatorzy piłki nożnej mogli sprawdzić swoje umiejętności pod okiem trenerów z FDA i Dębu Wieliszew. Zajęcia sportowe zapewnił również Referat Sportu Gminy Wieliszew.

Ochotnicza Straż Pożarna ze Szkrzeszewa zapewniła dmuchaniec, który cieszył się wielkim powodzeniem, a  Jednostka Ratownicza PSP Legionowo zaprezentowała umiejętności swoich wyszkolonych psów.

Każdy kto miał ochotę mógł przejechać się Flinstonobusem lub repliką Zygzaka McQueena.

Miłośnicy roślin mieli do dyspozycji stanowisko zorganizowane przez ARS Garden z Wieliszewa, gdzie można było zasiać swoja roślinkę, a Stowarzyszenie Nasze Pszczoły opowiadało o miodzie, pszczołach i zachęcało do stworzenia swojego ula.

Na głównej scenie trwały licytacje, z których dochód przeznaczony był na Patryka, a o oprawe muzyczna zadbał Andrzej Pisarzewski i zespół Przejściowy Stan, grający starego dobrego bluesa.

Nikt z pikniku głodny nie wyszedł o co zadbało koło Kałuszyńskie smaki. przy ich stoisku ustawiały się kolejki po bigos kałuszyński, pierogi, chleb ze smalcem i domowe ogórki. Wielkim powodzeniem cieszył się również kiermasz ciast mieszkańców.

O nagrody w konkursach zadbały Delikatesy IKA z Michałowa-Reginowa, Retro Smaki i Lody ze Świętojańskiej.

Współorganizatorami pikniku był Powiat Legionowski i Ośrodek Kultury Wieliszew.

Całość zwieńczyła projekcja filmu „Był sobie pies”, który zebrani obejrzeli na leżakach tuz przy brzegu Jeziora Wieliszewskiego, racząc się popcornem ufundowanym przez sklep u Halinki w Poddębiu.  Wszystkim Mieszkańcom i osobom zaangażowanym w organizację i pomoc przy pikniku składamy wielkie podziękowania.

 

W akcję włączyli się:

Gmina Wieliszew,

Powiat Legionowski,

Koło Gospodyń Wiejskich w Kałuszynie – Kałuszyńskie Smaki,

Ars- Garden,

OSP Skrzeszew,

OSP Wieliszew,

Jednostka Ratownicza PSP Legionowo,

Dąb Wieliszew,

Football Dream Academy,

Tomasz Surowiec,

Sklep IKA  z Michałowa Reginowa,

 Zatoka Przygód,

JustEwalia Pracownia-Warsztaciarnia

 Przedszkole Samorządowe w Skrzeszewie,

Przedszkole nr 2 w Wieliszewie,

Przedszkole w Janówku Pierwszym

Justyna Starzyńska,

 Edyta Głogowska,

Dorota Dukielska,

Zespół Przejściowy Stan

Andrzej Pisarzewski,

Dariusz Świstek,

Tomasz Kuczko,

Katarzyna Salwin-Drenowska,

Dominika Sotniczuk,

Sylwia Kuska,

Róża Zalewska, 

Marta Górczyńska,

Izabela Stasiorczyk, 

Marta Katner- Cyprysiak, 

Anna Ziółkowska, 

Justyna Fryś,

Weronika Dzięgielewska,

Stowarzyszenie Nasze Pszczoły,

Retro Smaki,

Sklep u Halinki w Poddębiu,

Sylwia Sawoska-Kado,

Marcin Żaluk,

Wojciech Aleksiejuk, 

Afera Pizzera,

Piotr Mostowiec,

NZOZ Wieliszew,

NZOZ Legionowo,

Referat Sportu Wieliszew

Ośrodek Kultury w Wieliszewie

Dziękujemy

 

29-07-2021
Praca dla podinspektora ds. remontów i inwestycji
28-07-2021
Obchody rocznicy Powstania Warszawskiego -…
22-07-2021
Punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze
22-07-2021
Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez…