Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie umiarkowane
    zachmurzenie umiarkowane
    -2°C
Spektakl "Igraszki z diabłem"

Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprasza na kolejny kulturalny wieczór.
W sobotę 27 listopada o godz. 18.00 Teatr Form Niewymyślnych zaprezentuje spektakl "Igraszki z diabłem" w reżyserii Walentyny Janiszewskiej.
Wystąpią:
Dorota Bonisławska,
Marek Kijewski,

Marek Kram,
Piotr Lejzerowicz,
Agnieszka Lewandowska,
Mikołaj Madejak,
Mateusz Pryciak,
Dorota Przekazińska,
Andrzej Przekaziński.

Marcin Kabat, główny bohater sztuki, jest żołnierzem, który wraca do domu po latach służby, a jednocześnie wytworem ludowych podań i baśni, podatnym na oddziaływanie legendarnej warstwy rzeczywistości. Spotykają się w jego postaci i w jego losach dwa światy: realny i legendarny.
Tytułowe igraszki przebiegają więc na dwóch płaszczyznach, a natura ich uczestników objawia zarówno swą realistycznie przyziemną, jak i baśniowo symboliczną formę. Okazuje się, że przetworzone przez znakomitego czeskiego pisarza i dramaturga Jana Drdę zmagania diabłów i aniołów ani na chwilę nie odrywają nas od ludzkich spraw. Jeśli jest tu jakaś metafizyka - to ironiczna, jeśli jest jakiś patos - to wyśmiany przez komediopisarza.
Czy tekst sztuki, napisany ponad siedemdziesiąt lat temu, może nadal zainteresować i rozbawić widzów? Teatr Form Niewymyślnych, działający w legionowskim MOK, postanowił zadać nam to pytanie, sam uwiedziony urokiem czeskiego humoru. Warto przyjść na spektakl i sprawdzić samemu.
 
 

Przedstawienie odbędzie się w ramach projektu "Spotkania z kulturą". Po spektaklu zapraszamy do rozmów kuluarowych przy kawie i herbacie 🙂

21-01-2022
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka
20-01-2022
Dajemy drugie życie choinkom po świętach
20-01-2022
Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego…
20-01-2022
Sprzedaż biletów miesięcznych na luty 2022