• Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    31°C
Wiosenne zmagania na trasie Wieliszewskiego Crossingu

W niedzielę, 7 kwietnia br. w Krubinie odbyła się druga odsłona Wieliszewskiego Crossingu. Wymagająca trasa, wiosenna pogoda oraz przyjacielska atmosfera na długo zapiszą się w pamięci uczestników.

Tradycyjnie zawody rozpoczęły się zmaganiami najmłodszych, którzy w liczbie 200 zawodników stawili się na linii startu. W zależności od kategorii wiekowych, dzieci miały do pokonania, różne dystanse. Tradycyjnie również na wszystkie dzieci, które wzięły udział w zawodach czekały medale i słodkie upominki, natomiast zwycięzcy w swoich kategoriach otrzymali pamiątkowe statuetki oraz książki ufundowane przez Welland Medical Polska.

Po zawodach dla dzieci, przyszedł czas na kolarzy, którzy tradycyjnie już wiosenny start MTB rozpoczęli stylem Le Mans, czyli przebiegając ok. 500 m do rowerów ustawionych na stojakach i dopiero po przekroczeniu linii startu mogli wsiąść na rower. W tym roku na dorosłych kolarzy czekały dwie pętle po ok. 12,5 km. Trasa była na tyle wymagająca, że po początkowej jeździe po płaskich krubińskich łąkach, czekały liczne leśne podjazdy, single i piachy. Pierwsze miejsce w kategorii OPEN wśród panów zajął Artur Sienkiewicz z Wieliszew Heron Team, który na pokonanie trasy potrzebował 57:05 minut. Drugie miejsce zajął Sławomir Kąkol z Timbud Team z czasem 57:45, zaś trzeci na metę wjechał Jacek Witeska z Wieliszew Heron Team z minimalną stratą do drugiego miejsca 57:46. Wśród pań najlepsza okazała się Julita Tomaszewska z Timbud Team, która na pokonanie trasy potrzebowała 1:07:44, drugie miejsce zajęła Magdalena Sobczak z Wieliszew Heron Team z czasem 1:08:08, trzecie miejsce zajęła Lidia Pawlak Timbud Team z czasem 1:10:45.

Po rowerowych zmaganiach, na linii startu pojawili się biegacze, którzy mieli do pokonania 12,5 km. Najszybciej z tą trasą poradził sobie Rafał Szymborski z BKS Wataha Warszawa (43:16), drugie miejsce zajął Piotr Parfianowicz z UNTS Warszawa (44:13), a trzecie Adam Zalewski z Nasielsk Baszta Team (46:04). Wśród pań najlepsza okazała się Zuzanna Kubicka z UNTS Warszawa (53:36), drugie miejsce zajęła Katarzyna Foszner Fitline Fitness Legionowo (57:02), trzecie miejsce przypadło Anecie Szafrańskiej z KB TKKF Promyk Ciechanów (58:07).

Za pomoc w organizacji dziękujemy: strażakom z OSP z terenu Gminy Wieliszew, wolontariuszom oraz zawodnikom Wieliszew Heron Team. Jednak najbardziej dziękujemy Wam drodzy Zawodnicy, za udział w naszej imprezie, za uśmiech, dobre słowo oraz za wspaniałą rywalizację. Już dziś zapraszamy, na trzeci etap Lato w Janówku Pierwszym, który odbędzie się 23 czerwca.