Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, słabe opady deszczu
    słabe opady deszczu
    7°C
Wspólna deklaracja przedstawicieli samorządów Legionowa, Wieliszewa i Jabłonny ws. PKP

W poniedziałkowe popołudnie z inicjatywy radnych legionowskich Sławomira Traczyka i Dariusza Petryki odbyło się wspólne posiedzenie połączonych komisji rozwoju rad gmin Wieliszew, Jabłonna i Legionowo.

Podczas spotkania radni obradowali nad ustaleniem wspólnego stanowiska, która zaprezentowane zostanie spółce PKP PLK w trakcie konsultacji, które w  odbędą się  w Jabłonnie (14 marca), Legionowie (15 marca) oraz w Wieliszewie (16 marca). Po zgodnej dyskusji radni podpisali wspólną deklarację, która już po konsultacjach z mieszkańcami zostanie przekuta na oficjalne i pełnoprawne stanowiska poszczególnych Rad Gmin.

JJ

 

DEKLARACJA
 
Przedstawicieli samorządów Miasta Legionowo, Gminy Jabłonna i Gminy Wieliszew z dnia 13 marca 2023 r. w sprawie projektu „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)”
 
1. W związku z przedstawieniem efektu prac studialnych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w sprawie opracowywania dokumentacji pt.: „Zwiększenie przepustowości na odcinku Warszawa Wschodnia – Nasielsk (Kątne/Świercze)” w ramach projektu pn.: „Prace przygotowawcze dla wybranych projektów my niżej podpisani zgłaszamy swój zdecydowany sprzeciw wobec wskazanych w ww. dokumentach dwóch wariantów – korytarzy nr 4 i 6 przebiegu linii kolejowej przez teren gmin Powiatu Legionowskiego.
2. Żądamy od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A przedstawienia planu modernizacji istniejącej linii, który doprowadziłby do zwiększenia przepustowości na przedmiotowym odcinku bez konieczności spełnienia kryterium dużych prędkości.
3. Żądamy, aby we wskazanym planie modernizacji inwestycja prowadzona była w pasie własności PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Uniknie się w ten sposób zniszczenia środowiska naturalnego i dokonania wywłaszczeń, wyburzeń oraz wszelkiej ingerencji w infrastrukturę gminną i właścicieli nieruchomości wzdłuż istniejącej linii.
4. Żądamy podjęcia przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. działań gwarantujących bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców wzdłuż już istniejących linii.
5. Zachęcamy inne samorządy do poparcia naszej deklaracji.
 
Samorządowcy z Miasta Legionowo, Gminy Jabłonna i Gminy Wieliszew
17-03-2023
Ruszyły prace związane z rozbudową szkoły w…
17-03-2023
Nasze życie to nie gra komputerowa - relacja z…
16-03-2023
W ramach projektu grantowego „Wsparcie dzieci z…
14-03-2023
Komisja Rozwoju i Zagospodarowania Przestrzennego