Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, umiarkowane opady deszczu
    umiarkowane opady deszczu
    30°C
XII Wiosenne Czarowanie - pod patronatem Wójta Gminy Wieliszew

Ogólnopolski Harcerski Festiwal Piosenki Wiosenne Czarowanie w  tym roku odbędzie się od 14 do 16 maja  w formie hybrydowej.
Festiwal, organizowany przez Hufiec ZHP Legionowo oraz Fundację Wspieramy, jest okazją do spotkania zuchów, harcerzy oraz osób niezrzeszonych i osób z niepełnosprawnościami z całej Polski.
Hasło XII edycji to “Bezkresy Oceanów!”. Celem festiwalu jest rozpowszechnienie wiedzy o obecnym stanie Oceanów oraz Mórz i ochronie ich przed katastrofą ekologiczną.
Większa część Festiwalu odbędzie się w Michałowie - Reginowie, gdzie stanie scena, na której współzawodniczyć będą uczestnicy i zostanie zorganizowany biwak dla wszystkich wykonawców. Wieczorami pośpiewamy wszyscy razem podczas Nocnego Maratonu Piosenki. Koncerty gwiazd odbędą się w sali widowiskowej Urzędu Miasta Legionowo.

Wystąpią tam: Niezbędny Balast (14 maja); Banana Boat (15 maja) oraz Raz Na Jakiś Czas (16 maja). Natomiast cały Festiwal będzie transmitowany na profilu Wiosenne Czarowanie oraz Fundacja Wspieramy na Facebooku.

Uczestnicy mogą wziąć udział w 9 kategoriach - zaczynając od tych dla grup przedszkolnych, gromad zuchowych czy drużyn harcerskich kończąc na solistach zuchach i harcerzach, OPEN, piosence: autorskiej i Bardów świata. Dla wszystkich chętnych rodzin, które chcą podzielić się swoim kreatywnym podejściem do muzyki również mamy innowacyjne rozwiązanie - kategorię “Śpiewające Rodziny”.

Po raz kolejny Wiosenne Czarowanie zostało objęte Patronatami Honorowymi przez: Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Wojewodę Mazowieckiego, Prezydenta Miasta Legionowo, wójtów gmin: Wieliszew, Nieporęt oraz Jabłonna. Patronat medialny objęło Radio dla Ciebie i lokalne media. 
Zgłoszenia przyjmowane są  do 7 maja!

Formularz zgłoszeniowy, harmonogram i regulamin
(wraz ze wszystkimi informacjami) znajdują się na stronie: www.wiosenneczarowanie.info.

gg

 

20-06-2021
Sprzedaż biletów na lipiec
17-06-2021
Najważniejsze informacje dla mieszkańców po…
15-06-2021
Dla dzieci w wieku 7-10 lat
14-06-2021
Posiedzenie Komisji