umiarkowane opady deszczu
    31°C
Zimowy crossing za nami!

5 lat temu w kalendarzu imprez gminnych pojawił się cykl Wieliszewski Crossing, który z założenia miał być rodzinną, lokalną imprezą promującą sport. Zimowa edycja, która odbyła się w niedzielę, 20 stycznia pokazała, że przez te 5 lat udało nam się pozyskać stałych bywalców, zebrać pokaźne grono nowych chętnych i to nie tylko lokalnych, ale również z całego województwa mazowieckiego.

W niedzielny poranek, już od godziny 7.00 rano przygotowywaliśmy się na powitanie i start uczestników. Jak co roku na zawodników czekało biuro zawodów, depozyt, kącik dla dzieci, pyszny posiłek regeneracyjny w wersji mięsnej i wege oraz ciasto i owoce na stołówce. Tradycyjnie również nie zabrakło ogniska i smacznych kiełbasek, które każdy chętny mógł samodzielne usmażyć na ognisku.

Jak co roku na linii startu jako pierwsi pojawili się najmłodsi kolarze. Po dynamicznej rozgrzewce i przy ogromnym aplauzie rodziców wystartowali w swojej konkurencji ścigając się kolejno na dystansie 400, 800 i 1200 m. Następnie do zawodów przystąpili najmłodsi biegacze i tutaj również, przy gromkich brawach i dopingu wystartowali i zmierzyli się z tą samą trasą co rowerzyści. Emocji było co niemiara, na każdego czekał sodki upominek i medal. Dla tych, którzy wywalczyli podium czekały wyjątkowe statuetki oraz książki ufundowane przez Welland Medical Polska.

Następnie na linii startu pojawili się kolarze, którzy mieli do pokonania wymagającą, ale również bardzo ciekawą trasę o długości ponad 23 km. W tym roku najlepszym z najlepszych został Artur Sienkiewicz z Komornicy (Wieliszew Heron Team), który pokonał trasę w czasie 00:59:56. Na drugim miejscu z czasem 01:00:22 był Sławomir Kąkol z Nowego Dworu Mazowieckiego (Timbud Team). Stawką medalową zamknął jego kolega z klubu Dariusz Ziółkowski z Nowego Dworu Mazowieckiego (Timbud TYeam) z czasem 01:01:54.

Wśród Pań w kategorii OPEN najszybsza była Julita Tomaszewska z Legionowa (Timbud Team) z czasem 01:07:53. Anna Sajnóg z Warszawy (Rafbike Team) zajęła drugie miejsce z czasem 01:09:28. Na trzecim miejscu znalazła się Katarzyna Radziszewska z Warszawy (MCP Bike Team). Jej czas to 01:09:33.

Po zmaganiach kolarzy na linii startu pojawili się biegacze, którzy mieli do pokonania dystans prawie 12 km. W tym roku w kategorii OPEN mężczyzn najlepszy okazał się Krzysztof Szymborski z Góry (BKS Wataha Warszawa), który przebiegł trasę w 00:40:25. Jako drugi na mecie pojawił się Jacek Wichowski z  Kikoł, który uzyskał czas 00:40:37. Trzeci linię mety przebiegł Adam Zalewski z Nasielska (Nasielska Baszta Team) z czasem 00:44:56. Wśród Pań zdecydowanie wygrała Justyna Śliwiak z Ciechanowa (KB TKKF Promyk Ciechanów) z czasem 00:50:58. Druga na mecie była Aleksandra Pucek-Mioduszewska z Warszawy (Kingrunner) z czasem 00:55:18. Trzecie miejsce wywalczyła Katarzyna Foszner z Łajsk (Fit-Line Fitness Legionowo) z czasem 00:55:48.

Wieliszewski Corssing to jednak pole do popisu i zmagań dla tych kochają zarówno kolarstwo jak i bieg. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy rywalizację w kategorii Duathlon. Wśród panów w kat. OPEN pierwsze miejsce zajął Maciej Wieczorek z Legionowa (Bike Fun Legionowo), który zmagania ukończył z czasem 01:55:31, zaraz za nim pojawił się Sławomir Kąkol z NDM (Timbud Team) z czasem 01:57:20. Jako trzeci na podium stanął Krzysztof Majkowski z Dobrzynia (T4B), który przejechał i przebiegł trasę w czasie 01:58:38. W tej samej kategorii wśród Pań na miejscu pierwszym stanęła Katarzyna Radziszewska z Warszawy (MCP Bike Team) z czasem 02:12:21. Drugie miejsce zajęła Julita Tomaszewska z Legionowa (Timbud Team) z czasem 02:13:10. Jako trzecia zmagania w tej kategorii zakończyła Karolina Tomiczak z Warszawy (Bike Fun Legionowo) z czasem 02:37:09.

Dziękujemy Wszystkim za świetna i niepowtarzalna atmosferę i już teraz zapraszamy na etap Wiosna, który odbędzie się w Krubinie, 7 kwietnia. Dziękujemy wolontariuszom za pomoc w prowadzeniu biura zawodów, rozdawanie wody i medali. Podziękowania należą się również strażakom z gminnych jednostek OSP za dbanie o bezpieczeństwo zawodników na trasie.