Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie umiarkowane
    zachmurzenie umiarkowane
    2°C
Przeboje muzyki filmowej w wykonaniu Ad libitum Quartet

28 marca odbędzie się największe wydarzenie w kalendarzu światowej kinematografii – 94. ceremonia wręczenia Oscarów. W jej trakcie wręczone zostaną również nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej za najlepszą muzykę i najlepszą filmową piosenkę – obie przyznawane od 1934 r. Z tej okazji, kilka dni później – w piątek 1 kwietnia, zapraszamy do Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie na wyjątkowy wieczór z kwartetem Ad libitum Quartet, który zabierze nas w świat przebojów muzyki filmowej!

Koncert oraz wszystkie kolejne wydarzenia kulturalne i sportowe w Gminie Wieliszew organizowane w najbliższym czasie (do 30.06.2022 r. z możliwością przedłużenia) będą okazją do wsparcia Ukrainy i Ukraińców – także przebywających w Polsce. W tym celu zarejestrowaliśmy zbiórkę publiczną pod nazwą „Gmina Wieliszew Solidarna z Ukrainą”. W trakcie wydarzeń pojawią się wolontariusze wyposażeni w puszki, do których zbierać będziemy datki.

plakat

Muzyka filmowa znajduje wielu zwolenników. Filmowe piosenki szturmują listy przebojów, popularnością cieszą się stacje radiowe grające muzykę filmową. Nie brakuje wielkich koncertów, w trakcie których słynne tematy filmowe wykonują uznane orkiestry symfoniczne. Postanowiliśmy na taki koncert – w kameralnej wersji na kwartet – zaprosić mieszkańców Gminy Wieliszew i wszystkich miłośników muzyki filmowej. W jego trakcie usłyszymy piosenki oraz tematy muzyczne znane z filmowych przebojów, jak i mniej popularnych obrazów wspaniale zilustrowanych muzycznie. Wystąpią znakomici muzycy: Marcin Snokowski – akordeon (nagrywał muzykę do filmów „Edi” i „Mistrz” w reż. Piotra Trzaskalskiego oraz do serialu „Trzeci oficer”), Małgorzata Pniak – skrzypce, Adam Przybylski – kontrabas, Łukasz Nowak – prowadzenie. Usłyszymy wybór kompozycji z filmów: „Zapomniane melodie”, „Dom”, „Lalka”, „Pieśniarz Warszawy”, „Szpieg W Masce”, „Va Bank”, „Czterdziestolatek”, „Grek Zorba”, „Carioca”, „Doktor Żywago”, „Bracia Marx W Cyrku” / „With A Song In My Heart” / „Grease” / „Amerykański Wilkołak w Londynie” / „Biloxi Blues” / „Selena” / „Notting Hill” / „Samotny Mężczyzna”, „Casablanka”, „Piraci z Karaibów”, „Titanic”, „Noce i Dnie”, „Ogniem i Mieczem”, „Zapach Kobiety”, „Ojciec chrzestny”, „Śniadanie u Tiffany'ego”, „Różowa Pantera”, i innych.

Marcin Snokowski – akordeonista, absolwent Akademii Muycznej w Łodzi (dyplom z wyróżnieniem). Sprawdza się w każdej sytuacji. Potrafi zagrać zarówno jako solista z orkiestra filharmonii, jak również jako kameralista występując w różnych składach z różnorodnym repertuarem. Pracował dla Royal Caribbean Cruise Lines i Holiday Inn w Stanach Zjednioczonych i Zjendoczonych Emiaratach Arabskich. Nagrywał muzykę do filmów „Edi” i „Mistrz” w reż. Piotra Trzaskalskiego oraz do serialu „Trzeci oficer”. W czasach studenckich współpracował z kabaretem „Kapota” oraz teatrami Powszechnym i Nowym w Łodzi. Był wykładowcą w Polskim Instytucie Muzycznym. Jest laureatem II nagrody w kategorii „Solisti concertisti” Międzynarodowego Konkursu Akordeonowego „Citta di Castelfidardo” we Włoszech.

zdjecie Marcina Snokowskiego

Adam Przybylski – kontrabasista. Współpraca z Uli Gerhartzem w musicalach „Welcome 2000”, „Friedie Queen Gala”, „Grosse Freiheit” na terenie Niemiec, Austrii i Belgii. Wraz z Rainbow Quartet występował w Stanach Zjednoczonych, Meksyku i w Europie. Od 2000 związany na stałe z „Yankel Band” (Oscar dla najlepszej łódzkiej formacji jazzowej za płytę „4- Łódź” w 2006 r.). Od 2005 r. związany z Kabaretem „Kapota”. Współzałożyciel formacji „Kredens Acoustic”, z którą nagrał płytę „Zakasane piosenki”. Od 2011 współpracuje z Teatrem Wielkim w Łodzi („My Fair Lady”, „ Łódzkie Spotkania Baletowe”), od 2014 r. związany na stałe z Łódzkim Teatrem Piosenki. Udział w Chiara Quartet na Adi Jazz Festival (2016), Freedom Jazz Festival z Vintage Jazz Quartet (2017 r.). Inne projekty, w których bierze udział: Fabrica del tango i Bigiel Banda.

Małgorzata Pniak – skrzypaczka, absolwentka Akademii Muzycznej Bacewiczów w Łodzi, muzyk orkiestrowy, kameralista, solista. Zespoły kameralne: Łódzkie Smyczki, Polish Camerata, The Chopin Soloists. Współpracowała z orkiestrami Filharmonii Łódzkiej, Teatru Wielkiego w Łodzi i Wrocławiu
Od 2011 r. na stałe w orkiestrze Teatru Muzycznego w Łodzi. Najbliższe jej sercu są małe składy: tria, kwartety, kwintety, zarówno o charakterze klasycznym jak i rozrywkowym.

zdjecie Małgorzaty Pniak

Łukasz Nowak – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, założyciel i lider zespołu Caryna. Aktywnie działa w nurcie piosenki studenckiej, laureat wielu ogólnopolskich festiwali piosenki. Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Szwecji, Hiszpanii. Autor i współautor projektów muzycznych: „Podróże z balladą”, „Słowiańska dusza”, „Pieśni naszych czasów”. Na scenie można go spotkać również w roli konferansjera.

zdjęcie Łukasza Nowaka

 

ZAPRASZAMY

 

20-12-2024
Komisja Skarg, Wniosków i Petycji
20-12-2024
KOMISJA ZDROWIA, POMOCY SPOŁECZENEJ I EKOLOGII…
20-12-2024
KOMISJA BEZPIECZEŃSTWA, PORZĄDKU PUBLICZNEGO I…
20-12-2024
Godziny otwarcia PSZOK w Wigilię