Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie duże
    zachmurzenie duże
    27°C

O radnych

Radni Rady Gminy Wieliszew 2018-2023

Marcin Fabisiak (Góra)
przewodniczący Rady Gminy

Marcin FabisiakJestem żonaty i mam trójkę dzieci: dwie córki – Zuzię i Maję oraz syna – Marcela.Jestem magistrem Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego. Od prawie 25 lat jestem związany z mediami. Prowadzę firmę zajmującą się produkcjami telewizyjnymi. Wcześniej pracowałem w TVP  oraz byłem prezenterem radiowym. Poza działalnością zawodową i społeczną interesują mnie: podróże, sport, muzyka, polityka i kuchnia Dalekiego Wschodu.

Grzegorz Bieńkowski (Janówek Pierwszy, Krubin)

Grzegorz Bieńkowski (Janówek Pierwszy, Krubin)Jestem szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dorosłych dzieci. Ukończyłem Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Ciechanowie na kierunku Inżynieria Produkcji. Pracuję w Zakładach Wózków Widłowych. Moja rodzina od pokoleń związana jest z Janówkiem i Krubinem, dlatego z dumą patrzę na otaczające mnie miejsca i zachodzące w ostatnich latach zmiany. Funkcję Radnego Gminy Wieliszew sprawuję od 2006 r. Jestem czynnym działaczem Wspólnoty wsi Janówek i członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej. Moją pasją są: sport, podróże i nowości techniki. W wolnych chwilach lubię spędzać czas z moją rodziną i przyjaciółmi oraz majsterkować.

Danuta Wrzesińska (Olszewnica Stara)

Danuta Wrzesińska (Olszewnica Stara)Jestem pełną energii, bezpartyjną i niezależną radną. Przez 35 lat pracowałam jako nauczycielka w miejscowej Szkole Podstawowej – bardzo dobrze znam środowisko naszej wsi, jego potrzeby i oczekiwania. Zawsze aktywnie uczestniczyłam w życiu naszej miejscowości poprzez organizowanie uroczystości patriotycznych lub spotkań okolicznościowych  z mieszkańcami. W pracy z dziećmi i młodzieżą, zwracam szczególną uwagę na pielęgnację tradycji i szacunku do ludzi oraz rozwijanie patriotyzmu, zwłaszcza dla tzw. „Małej Ojczyzny”.

Bartłomiej Trzaskoma (Olszewnica Nowa, Kałuszyn)

Bartłomiej Trzaskoma (Olszewnica Nowa, Kałuszyn)Jestem mieszkańcem Kałuszyna od urodzenia. Od dziecka jestem związany z Ochotniczą Strażą Pożarną w Kałuszynie. 

Dorota Trzaskoma (Komornica, Poddębie, Sikory, Skrzeszew, Topolina)

Dorota Trzaskoma (Komornica, Poddębie, Sikory, Skrzeszew, Topolina)Urodziłam się i wychowałam w Warszawie, a na terenie naszej pięknej gminy mieszkam od 22 lat i tyle też jestem mężatką. Jestem mamą trzech córek. Z wykształcenia jestem technikiem odzieżowym i w swoim zawodzie pracowałam do narodzin pierwszego dziecka. Następnie przez 14 lat prowadziłam w Legionowie sklep spożywczo-warzywny. Własna działalność rozwinęła u mnie przedsiębiorczość i nauczyła dysponowania swoim czasem tak, bym mogła wychowywać córki, poświęcić rodzinie wystarczająco dużo czasu a jednocześnie pracować i zarabiać. Obecnie zajmuję się opieką nad dziećmi, pomagając znajomym mamom i realizując swoją największą pasję jaką jest miłość do najmłodszych.

Jacek Kuciński (Wieliszew) wiceprzewodniczący Rady Gminy

Jacek Kuciński (Wieliszew) wiceprzewodniczący Rady GminyJestem mężem, ojcem dwóch córek i dziadkiem wnuka Franka. Pracuję w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie od 30 lat. 

Łukasz Miętek (Wieliszew)

Łukasz Miętek (Wieliszew)Jestem rodowitym wieliszewianinem od kilku pokoleń. Pracuję w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim. Swój wolny czas dzielę między rodzinę, samorząd, nieodpłatną służbę w Ochotniczej Straży Pożarnej w Wieliszewie, gdzie pełnię funkcję prezesa zarządu. Cyklicznie, wraz z grupą przyjaciół, organizuję dzieciom i młodzieży zagrożonym patologią aktywne spędzanie czasu, gdzie łączę swoją pasję z pomocą młodemu pokoleniu. Jestem członkiem zarządu Wspólnoty Gruntowej wsi Wieliszew i wspieram gminę w rozwoju terenu naszej wspólnoty.

Grażyna Kwiatkowska (Wieliszew)

Grażyna Kwiatkowska (Wieliszew)Od urodzenia mieszkam w Wieliszewie. Mam dwójkę wspaniałych dzieci; jestem babcią trójki wnucząt. Pracuję jako pielęgniarka rodzinna – od 36 lat – w ZOZ Wieliszew. Czynnie włączam się w promocję zdrowia. Poza tym interesuję się sportem, turystyką i problemami młodzieży z terenów wiejskich. Na co dzień mam bliski kontakt z ludzkimi problemami, ale równie często spotykam się z ludzką życzliwością. Czuję się szanowana i akceptowana w swoim środowisku. Ma na to wpływ zapewne zarówno moja aktywność, jak i wrażliwość na ludzkie problemy.

Rafał Donarski (Wieliszew)

Rafał Donarski (Wieliszew)Od urodzenia mieszkam w Wieliszewie. Jestem szczęśliwym mężem ukochanej Izabeli i ojcem wspaniałej dwójki dzieci: Wiktorii oraz Jakuba. Mam świadomość potrzeb związanych z edukacją i szerzeniem życia kulturalnego dzieci, młodzieży oraz seniorów. Posiadam wykształcenie średnie. Pracuję w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie. Jestem ambitny, skrupulatny, komunikatywny, chętny do pracy z innymi oraz otwarty na nowe wyzwania.

Jan Sołtys (Łajski)

Jan Sołtys (Łajski)Mieszkam w Łajskach. Prowadzę własną działalność gospodarczą. Nie poprzestaję jednak na aktywności zawodowej - działam społecznie od wielu lat: mam za sobą doświadczenie czterech kadencji sołtysa wsi Łajski oraz cztery kadencje radnego Gminy Wieliszew. Jestem również współzałożycielem stowarzyszenia „Aktywni dla Łajsk”, Klubu Seniora oraz Klubu KS Łajski. Interesuję się sportem i turystyką.

Artur Miętek (Łajski) wiceprzewodniczący Rady Gminy

Artur Miętek (Łajski) wiceprzewodniczący Rady GminyOd urodzenia jestem mieszkańcem Łajsk, posiadam wykształcenie wyższe. Pracuję jako Kurator Sądowy przy Sądzie Rejonowy w Legionowie. Od 15 lat z żoną Dorotą tworzymy małżeństwo, z którego mamy dwójkę cudownych dzieci, 12-letnią córkę Amelię oraz 7-letniego syna Filipa. Moją pasją, oprócz działalności społecznej, są: sport (bieganie, jazda na rowerze, piłka nożna), podróże, prace w ogrodzie. W obecnej kadencji jestem Wiceprzewodniczącym Rady Gminy Wieliszew. Pełnię funkcję Prezesa Stowarzyszenia „Aktywni dla Łajsk” wspierającego działalność Zespołu Szkół w Łajskach oraz Klub Seniora w Łajskach. Jestem działaczem Stowarzyszenia Klub Sportowy Łajski. 

Renata Gostkowska-Maczuga (Michałów-Reginów)

Renata Gostkowska-Maczuga (Michałów-Reginów)Mężatka, mama 11-letniej Dominiki, mieszkanka Michałowa-Reginowa, absolwentka m.in. Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Główne zainteresowania to literatura popularno-naukowa i piękna polska, podróże, sport (pływanie, bieganie). 

Krystyna Wesołowska (Wieliszew)

Krystyna Wesołowska (Wieliszew)W Wieliszewie, na naszym Osiedlu, mieszkam już ponad 30 lat. Ukończyłam dwa Wydziały na Uniwersytecie Warszawskim na Wydziale Prawa i Administracji - nauki administracyjne i nauki prawne. Na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie ukończyłam Podyplomowe Studium Prawa Pracy. Zdałam również Państwowy egzamin uprawniający do posiadania licencji Zarządcy Nieruchomości, oraz ukończyłam Studia Podyplomowe uprawniające do wydawania Świadectw Energetycznych. Doświadczenie zawodowe, to m.in. praca w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Ogrodniczych w Wieliszewie, dwanaście lat pracy w Urzędzie Miejskim w Legionowie (znajomość problematyki samorządu terytorialnego) i ponad dziesięcioletnia praca w korporacji.

Dorota Sarna (Skrzeszew)

Dorota Sarna (Skrzeszew)Nazywam się Dorota Sarna, od urodzenia mieszkam w Skrzeszewie gdzie dałam się poznać jako osoba otwarta i udzielająca się społecznie. Jestem członkiem Rady Sołeckiej w której z dużym zaangażowaniem pracuję na rzecz naszej miejscowości, dbając o interesy i potrzeby mieszkańców. 

Edwin Zezoń (Michałów-Reginów)

New accordion content