Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie umiarkowane
    zachmurzenie umiarkowane
    -2°C

Spektakl "Igraszki z diabłem" Teatru Form Niewymyślnych

27-11-21 - 27-11-21
Wójt Gminy Wieliszew Paweł Kownacki zaprasza na kolejny kulturalny wieczór:
spektakl "Igraszki z diabłem", przygotowany przez Teatr Form Niewymyślnych.
27 listopada godz. 18.00 w Sali Koncertowej im. Krzysztofa Klenczona w Wieliszewie.
Scenariusz - Jan Drda
Reżyseria - Walentyna Janiszewska
Obsada:
Dorota Bonisławska
Marek Kijewski
Mariusz Kram
Agnieszka Lewandowska
Piotr Lejzerowicz
Mikołaj Madejak
Mateusz Pryciak
Andrzej Przekaziński
Dorota Przekazińska
 
Marcin Kabat, główny bohater sztuki, jest żołnierzem, który wraca do domu po latach służby, a jednocześnie wytworem ludowych podań i baśni, podatnym na oddziaływanie legendarnej warstwy rzeczywistości. Spotykają się w jego postaci i w jego losach dwa światy: realny i legendarny.
Tytułowe igraszki przebiegają więc na dwóch płaszczyznach, a natura ich uczestników objawia zarówno swą realistycznie przyziemną, jak i baśniowo symboliczną formę. Okazuje się, że przetworzone przez znakomitego czeskiego pisarza i dramaturga Jana Drdę zmagania diabłów i aniołów ani na chwilę nie odrywają nas od ludzkich spraw. Jeśli jest tu jakaś metafizyka - to ironiczna, jeśli jest jakiś patos - to wyśmiany przez komediopisarza.
Czy tekst sztuki, napisany ponad siedemdziesiąt lat temu, może nadal zainteresować i rozbawić widzów? Teatr Form Niewymyślnych, działający w legionowskim MOK, postanowił zadać nam to pytanie, sam uwiedziony urokiem czeskiego humoru. Warto przyjść na spektakl i sprawdzić samemu.
 
Przedstawienie odbędzie się w ramach projektu "Spotkania z kulturą". Po spektaklu będzie możliwość rozmów kuluarowych przy kawie i herbacie.