Gmina Wieliszew

  • Wieliszew, zachmurzenie umiarkowane
    zachmurzenie umiarkowane
    -4°C

LEGALNY POBYT W POLSCE - PESEL

Na mocy specustawy dotyczącej pomocy dla uchodźców od 16 marca Referat Spraw Obywatelskich, Handlu i Usług w trybie specjalnym może nadawać Ukraińcom numer PESEL, bez konieczności wykazywania podstawy prawnej jego uzyskania. 

Wniosek (załącznik) można wypełnić i złożyć wraz ze zdjęciem (35 mm x 45 mm) w Urzędzie Gminy Wieliszew, ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1 w Wieliszewie od 8:30 według pobranego numerka. We wtorek, 22.03 przyjęcia interesantów wydłużone zostały do godz. 18.00.

Nadanie  numeru PESEL połączone jest  z obligatoryjnym pobraniem wizerunku osoby (zdjęcie biometryczne) oraz jej odcisków palców (w Rejestrze Dowodów Osobistych).

Numer PESEL zostanie nadany po ustaleniu tożsamości osoby w oparciu o dostępne (w tym unieważnione) dokumenty jak paszport, dowód osobisty, ale także Karta Polaka, czy prawo jazdy.
W przypadku dzieci dopuszcza się także akt urodzenia. W skrajnych przypadkach, gdy nie posiada się żadnego z dokumentów,  umożliwia się nadanie numeru PESEL na podstawie stosowanego oświadczenia wnioskodawcy.

Do pobrania